Sportski mozaik

Ovoga vikenda su na županijskim nogometnim terenima odigrana posljednja kola jesenskog djela prvenstva. U Jedinstvenoj županijskoj ligi, Sloga Križ je vrlo dobru polusezonu završila domaćom pobjedom protiv Top Kerestinca rezultatom 3:0. Domaćini su u utakmicu ušli kao favoriti što su tijekom čitave utakmice igrom i dokazali. Golove su postigli Lovro Krivec i Maks Slunjski u prvom djelu i Goran Korman u nastavku. Ovom pobjedom Križani su zadržali treću poziciju s pet bodova manje od prvoplasiranog Lukavca, s čime je zadovoljan i trener Sloge Dražen Jambrečina.

U 1. županijskoj ligi, Naftaš Ivanić je u derbiju 15. kola odigrao neriješeno na Zelenjaku s Turopoljcem 1:1, te tako kao jesenski prvak zadržao četiri boda prednosti ispred prvog pratitelja. Poveli su gosti golom Josipa Hrženjaka u 48. minuti, da bi do vrlo vrijednog boda Naftaš došao u posljednjoj minuti preko Dejana Joveša.

NK Kloštar je ovu godinu završio registriranim porazom od 3:0, budući da nisu doputovali na gostovanje u Mraclin jer nisu na vrijeme primijetili promjenu termina odigravanja utakmice. U 2. županijskoj ligi, Milka Trnina je upisala drugi ovosezonski poraz kod Donje Zeline 3:2, dok je Mladost u Obedišću remizirala s Posavcem 1:1. Klub iz Vezišća polusezonu je završio na drugom mjestu, dok je Obedišće završilo na petoj poziciji s jednakim brojem bodova kao i treći Posavec.

RUKOMET
Rukometašice Ivanića uvjerljivo su u dvorani Žeravinec svladale Karlovac 37:17. Iako su na ljestvici Karlovčanke prije utakmice imale bod više, Ivanić je od početka pokazao da je za klasu bolja ekipa i na odmor otišao s nedostižnih 12 golova prednosti. U nastavku razlika se samo povećavala, a priliku su iskoristile i brojne igračice koje su po prvi puta dobile veću minutažu u seniorskom rukometu. U vrlo dobroj i ujednačenoj ekipi po 6 golova su zabile Tina Barišić i Ivana Tučkorić, dok su po 5 dodale Ana Malec i Nives Klobučar.

Muški rukometni klub Ivanić je preokretom u drugom poluvremenu, na svom parketu svladao drugu ekipu PPD-a Zagreb 29:26. Mlada momčad hrvatskog prvaka iskoristila je manjak koncentracije u završnici prvog dijela i prvi dio završila s vodstvom 16:12. Međutim, u drugih 30 minuta momčad Frana Veraje pokazala je na terenu igru koja ih krasi veliki dio ove sezone i vrlo brzo preokrenula rezultat, te naposljetku osigurala i mirnu završnicu
Ivanić je zadržao visoku četvrtu poziciju sa svega dva boda manje od vrha tablice, a još jednom, najbolji pojedinci susreta bili su Dominik Vidaković s 9 golova, od čega sedam u nastavku, te golman Luka Bumbak sa 16 obrana.

KOŠARKA
Košarkaši Ivanića su, još uvijek bez nekolicine prvotimaca, uvjerljivo izgubili na gostovanju u Zagrebu kod Mladosti 96:53. Kristijan Razumić s 19 koševa najraspoloženiji kod gostiju. Ivanić je nakon pet odigranih kola na šestom mjestu s omjerom od dvije pobjede i tri poraza.

ODBOJKA
Odbojkašice Ivanića su u 6. kolu 3. lige Sjever svladale Odbojkaški klub Feniks 3:0 u setovima (25:19, 25:16, 25:20). Mlade odbojkašice s utakmicom manje i 9 bodova trenutno drže četvrtu poziciju na ljestvici.

KARATE
Prošlog vikenda u Čavlima je održano Prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete i mlađe seniore. Karatisti Mladosti Ivanić Grad ostvarili su tri odlična rezultata:U kategoriji juniora, borbe -68 kg Leo Marković osvojio je 1.mjesto, a zlato je pripalo i Vladimiru Gašparu u kategoriji mlađih seniora, borbe -60 kg. Ema Zetica je u kategoriji juniorki borbe -48 kg osvojila brončanu medalju. Na prvenstvu Hrvatske su još nastupili i Stela Crnobrnja, Fran Prižmić, Antun Vujević, Jakov Rukavina i Valentino Ivanić. Leo Marković i Vladimir Gašpar ovim su rezultatom osigurali nastup na Europskom prvenstvu koje će se održati u Danskoj u veljači iduće godine, te tako postali dio nacionalne selekcije Hrvatskog karate saveza.

U subotu je u Ljubljani održan “Ljubljana Open”, drugi od tri izborna turnira koji se boduju za sastav reprezentacije Hrvatske koja će nastupiti u katama na Europskom prvenstvu . Član Karate kluba KIK Luka Koščević je nakon srebra s turnira u Beogradu osvojio je broncu u Ljubljani čime je stekao nedostižnu prednost ispred ostalih konkurenata u kategoriji juniora i nastavio niz od četiri godine vladavine u svojoj kategoriji- od kadeta 2015. i 2016. do juniora 2017 i 2018. godine.

KUGLANJE
U utakmici 7. kola II lige, Kuglački klub Zanatlija poražen je na gostovanju kod ekipe Medvedgrad rezultatom 6:2.
Za Zanatliju poene su osvojili Davor Serdar i Tomo Krznarić, a sada predstoji pauza u prvenstvu, ali i kup utakmica protiv Sesveta koja se igra već sutra na kuglani Dragaš, dok su u subotu i nedjelju na rasporedu pojedinačna prvenstva regije Centar.

ŠAH
Šahisti Ivanića su u prvom susretu kvalifikacija za ulazak u 3. ligu odigrali neriješeno kod ekipe Gaj Mače 3:3.
Jedinu pobjedu ostvario je Davor Deželić, dok su Dean Božičević, Goran Deželić, Petar Petričević i Darko Jambrešić remizirali.

Izvor: Obiteljski radio Ivanić

2018-11-20T16:02:06+01:0020. Studeni, 2018.|Sport|