Sportski mozaik

Rukometaši Ivanića su u 11. kolu 1. lige Sjever ostvarili novu pobjedu na gostovanju kod posljednjeplasiranog Borova 34:28.
Domaćini su držali priključak svega prvih par minuta do rezultata 5:5, nakon čega je Ivanić preuzeo vodstvo koje nije ispuštao do kraja susreta.
Iznimno raspoloženi bili su Leon Lukačec s 11 i Dominik Vidaković s 9 pogodaka, a od 19 golova u prvih 30 minuta ovaj dvojac bio je zaslužan za njih čak 14. Šesta je ovo pobjeda uz jedan neriješeni rezultat u posljednjih sedam kola zbog čega je Ivanić i dalje na visokoj četvrtoj poziciji na ljestvici svega jedan bod manje od vodeće Virovitice.

Rukometašice Ivanića su u 1. kolu hrvatskog kupa u dvorani Žeravinec svladale Trešnjevku 34:27. Prvoligašice iz Zagreba bile su nadigrane od prve minute, a razlika u drugom poluvremenu rasla je i do velikih 11 pogodaka razlike. Kod Ivanića vrlo dobru utakmicu odigrale su Nives Klobučar s 8 golova, te Marta Pezić i Tina Barišić sa sedam pogodaka. Prvenstvenu utakmicu 9. kola 2. lige Zapad protiv druge momčadi Lokomotive, Ivanićanke će odigrati u srijedu 28. studenog.

Uz seniorsku žensku rukometnu reprezentaciju koja se danas vratila u Ivanić- Grad s turnira u Češkoj, prošloga je tjedna u našem gradu boravila i juniorska ekipa koja se tako okupila prvi put nakon Svjetskog kadetskog prvenstva u Poljskoj. Rukometašice rođene 2000. godine i mlađe od ove sezone postaju juniorke, te će se u ovoj natjecateljskog godini pripremati za Europsko prvenstvo koje će se od 11. do 21. srpnja održati u Mađarskoj.
Izbornik Ivan Jerković je na ovu akciju pozvao 20 igračica, a na popisu su se našle i igračice Ženskog rukometnog kluba Ivanić Ana Malec i Tina Barišić, dok je među pričuvnim igračicama bila i Martina Krajpl.

U sklopu nacionalnog tjedna reprezentacija, s juniorkama su se po prvi put okupile i kadetkinje. Izbornica Adrijana Prosenjak, u čijem se stručnom stožeru nalazi i bivši trener Ivanića i kadetski izbornik Goran Bobić, pozvala je 21 igračicu koje su kao i juniorska reprezentacija u Ivanić- Gradu boravile i trenirale sve do nedjelje 25. studenog.

KOŠARKA

Košarkaši Ivanića upisali su četvrti poraz u nizu izgubivši kod kuće od Podsuseda 91:59. Ivanić je, još uvijek bez svog najboljeg igrača Renata Havličeka, u prve dvije četvrtine zabio svega 20 koševa. Najbolji strijelac bio je Ivor Štefanović sa 16 poena.

ŠAH

Šahovski klub Ivanić u uzvratnom je susretu kvalifikacija pobijedio ekipu Gaj Mače rezultatom 4:2, te tako izborio plasman u 3. ligu Centar.
Odličan je na 1. ploči bio šahovski majstorski kandidat Davor Deželić, a osim njega pobjede su upisali i Goran Mihalić i Darko Jambrešić, dok su Dean Božičević i Petar Petričević remizirali.

KARATE

Članovi Karate kluba KIK ovoga su vikenda nastupili u Varaždinu na 14. Kupu Svetog Nikole. Sudjelovalo je 550 natjecatelja, a od KIK-ovaca drugo mjesto je u katama osvojila Maja Paula Kuntić, dok je ekipa kata mlađih učenika u sastavu Karlo Haludek, Noa Tomić Babic i Patrik Presečan osvojila treće mjesto.

U Varaždinu je nastupio i Karate klub Mladost Ivanić. Najuspješnija u pojedinačnoj konkurenciji bila je Nina Cvijanović osvojivši brončanu medalju.
Ekipa učenice- kate, za koju su nastupile Nika Špoljarić, Dora Valentić i Tina Oković osvojile su drugo mjesto, dok su mlađe učenice u sastavu Nina Cvijanović, Una Cvijanović i Stefani Jularić završile na 3. mjestu.

2018-11-29T08:21:09+01:0029. Studeni, 2018.|Sport|