Sportski mozaik

NOGOMET
U 17. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige Naftaš Ivanić pobijedio je Laduč 2:1. Ivan Marković zabio je za vodstvo Naftaša u 7 minuti, a gosti u 40. minuti ne iskorištavaju kazneni udarac. Ipak, u 79. minuti Laduč izjednačuje preko Matije Šoštarića, a u napetoj završnici pobjedu Ivaniću donosi Boris Radoš u 89. minuti. Naftaš je unatoč pobijedi ostao na 15. poziciji sa 16 bodova i utakmicom manje.

Sloga je u zaostaloj utakmici 14. kola 1. županijske lige Istok gostovala kod Turopoljca i izgubila 4:2. Križani se i dalje drže na sedmom mjestu sa 24 skupljena boda.
U ostalim zaostalim utakmicama Ban Jelačić Vukovina pobijedio je kod kuće Meštricu 2:1, a istim rezultatom Oborovo 74 je svladalo u gostima Turopolje. Na kompletiranoj ljestvici Turopoljac je pobjedom protiv Sloge zasluženo skočio na prvo mjesto i odnio titulu jesenskog prvaka.

Mlađi uzrasti Naftaša odigrali su svoje posljednje ovogodišnje kolo. Juniori i kadeti gostovali su 15. kolu 2. lige središte u Zagrebu kod Vrapča.
Juniori su pobijedili 3:0 čime su ovu godinu završili na 1. mjestu ljestvice. Kadeti su također bili uspješniji od Lučkog sa 2:1 što je bilo dovoljno za osmo mjesto nakon prvog dijela prvenstva.

Mlađi pioniri i pioniri su u 1. ligi Središte završili polusezonu gostovanjem kod Segeste. Pioniri su odnijeli pobjedu 2:0, a mlađi pioniri bili su još uvjerljiviji sa 4:0. Pioniri su nakon 17 kola deseti sa 26 bodova, a mlađi pioniri završili su peti također sa 26 bodova.

RUKOMET
U utakmici 11. kola 1. lige Sjever, Muški rukometni klub Ivanić je na svom terenu izgubio od Osijeka 34:28. Treći je to poraz u nizu nakon kojeg su Ivanićani ostali na 9. mjestu ljestvice, ali i izgubili priključak sa gornjim dijelom tablice.

Ivanić je držao priključak tijekom cijelog prvog poluvremena, a presudio je katastrofalni ulazak u nastavak kada gosti bježe na 5 razlike, prvenstveno zahvaljujući tehničkim greškama u napadu i nekoliko nepotrebnih isključenja domaćih. U 38. minuti srednji vanjski Ivanića Fran Markić dobiva izravni crveni karton nakon čega, usprkos trudu, domaći više ne uspijevaju uhvatiti priključak.

Za goste je 7 golova- sve sa linije sedam metara, postigao Dominik Šimatić, dok je za Ivanić također sedam zabio Dominik Vidaković, a po 6 su dodali Leon Lukačec i Jakov Bunjevac.

Rukometašice Ivanića uvjerljivo su na gostovanju u Kurilovcu pobijedile Udarnik 41:24. Uvjerljiva prednost na poluvremenu od 20:9 rezultat je odlične obrane koja čak 13 minuta nije primila gol. U pobjedi su sudjelovale gotovo sve igračice.
Ponovo odlične bile su Tina Barišić sa 9 i Ana Malec sa 7 pogodaka.

Ivanić i dalje drži prvo mjesto ljestvice koje dijeli sa također stopostotnom Murvicom.

Druga ekipa Ivanića remizirala je u 9. kolu 3. lige središte sa Karlovcem 30:30. Pobjeda je izmakla prvenstveno zbog brojnih tehničkih grešaka, njih više od 30, a najefikasnije su i u ovoj utakmici bile Tina Barišić sa 13 i Ana malec sa 7 golova.

Mlađe kadetkinje osvojile su dva boda u 3, krugu državne lige koji se igrao u Ogulinu. Uvjerljiva pobjeda upisana je protiv domaćina Ogulina od 24:12, a u neizvjesnoj utakmici protiv Karlovca poraz od 16:15.

KOŠARKA
Košarkaši Ivanića poraženi su u 7. kolu A-2 lige Sjever na gostovanju u Ludbregu kod Grafičara rezultatom 97:63. Jedini raspoloženi igrač bio je Havliček sa 28 koševa. Ivanić se ovim porazom nalazi na 4. mjestu ljestvice sa 11 bodova.

Kadeti su izgubili u 9. kolu na gostovanju u Karlovcu od Šanca rezultatom: 75:58. Najbolji strijelci za Ivanić bili su Dominik Pavlović 17, Tin Acinger 16, Karlo Adamović 15. Mlađi kadeti igraju u utorak 29.studenog, kod kuće u staroj dvorani s Fortunom iz Zaprešića.

ODBOJKA
Odbojkašice Ivanića upisale su poraz na gostovanju kod treće ekipe Mladosti 3:1 u setovima. Na rezultat je utjecao nastup juniorskih igračica koje su osvojile 3. mjesto na prvenstvu Zagrebačke županije. U sljedećem kolu seniorke ponovno putuju u Zagreb, a za nove bodove borit će se s ekipom Olimpik.

Juniorke su u polufinalu prvenstva odmjerile snage s ekipom iz Velike Gorice te zbog nedostatka motivacije upisale poraz. Nakon pauze koju su Ivanićanke iskoristile za hlađenje glave, te s izmijenjenom postavom, djevojke su krenule u borbu za broncu protiv odbojkašica iz Samobora te upisale pobjedu.

Prvakinje su odbojkašice iz Vrbovca koje zasluženo putuju na regionalno natjecanje, a natjecanje na županijskoj razini nastavit će mlađe dobne kategorije.

KARATE
U subotu 26.studenog u gradskoj sportskoj dvorani u Varaždinu održano je međunarodno karate natjecanje KUP SVETOG NIKOLE na kojem je nastupilo 525 karatista iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

U ekipnom dijelu natjecanja ml. učenika kate, prva ekipa Karate kluba KIK u sastavu Danijel Vrbić, Anđelko Grgurač i Noa Tomića Babić osvojila je 1. mjesto dok je druga ekipa u sastavu Karlo Haludek, Jan Bedekovic i Noa Tomića Babić osvojila 2. mjesto.

Mlađi članovi karate kluba Mladost su na istom turniru po prvi puta nastupili u borbama, a najuspješnije su bile Paula Njegovec- mlađe učenice borbe -36kg sa osvojenim 2.mjestom i Ozana Vujević učenice borbe -36kg koja je osvojila 3.mjesto.