Sportski mozaik

RUKOMET
U 12. kolu 1. rukometne lige Sjever Ivanić je uvjerljivo poražen na teškom gostovanju u Sesvetama 40: 28. Sesvete su pobjedom ostale na četvrtom mjestu tri boda od prvog mjesta, a Ivanić i dalje drži devetu poziciju sa 4 pobjede, neriješenim i sedam poraza. Niz od četiri poraza u nizu Ivanićani će pokušati prekinuti u subotu kada u dvoranu Žeravinec dolazi Vidovec.

Rukometašice Ivanića su bez većeg problema svladale posljednjeplasiranu Seniu sa 44:14 čime su ostale na vrhu ljestvice zajedno sa također stopostotno Murvicom. U idućem kolu u Crikvenici je na rasporedu upravo dvoboj između te dvije momčadi koje će odlučivati oko ulaska u 1. ligu.
Ponovo su se sve igračice koje su nastupile upisale u strijelce. Najučinkovitije su bile Lorena Petreković sa 10 golova i Katarina Mrazović sa 7 pogodaka.

10. kolu III lige druga ekipa Ivanića izgubila je u Dugom Selu od druge ekipe domaćina. U dobroj utakmici punoj golova, u kojoj su u domaćim redovima igrale i djevojke s prvoligaškim referencama, domaće su bile bolje za dva gola 32:30. U redovima Ivanića najefikasnija je bila Tina Barišić sa 9 golova u prvom poluvremenu i odmah do nje Ana Malec s 8 zgoditaka.
U oslabljenom sastavu mlađe kadetkinje otišle su Veliku Goricu pokušati osvojiti bodove koji bi ih ostavili u igri za završnicu. Omišalj je svladan 21:13, ali nakon toga upisan je poraz od Murvice 21:14. U obje utakmice najbolja Lešković sa po 8 golova.

Djevojčice 2004. godište igrale su 4. kolo i u dvorani Žeravinec odigrale su neriješeno sa Karlovcem 17:17, a Jamnica je pobijeđena sa 28:19.

NOGOMET
Ove subote na sportskom parku Zelenjak odigrana je posljednja zaostala utakmica 15. kola Jedinstvene županijske nogometne lige između Naftaš Ivanića i Nogometnog kluba Klas. U izravnoj borbi za pozicije na ljestvici bolji su bili gosti iz Mičevca rezultatom 2:0. U zatvorenom prvom dijelu presudio je ubačaj gostiju s desne strane u 41. minuti koji je realizirao Sven Butković. U nastavku Naftaš se otvorio no ponovo su se bolje snašli gosti koji su iz kontri i polukontri stvorili nekoliko izglednih prilika. Jednu od tih šansi realizirao je Marko Smolec u 70. minuti nakon čega je utakmica bila odlučena. Klas je pobjedom skočio na 12. mjesto, dok je Naftaš polusezonu završio u zoni ispadanja na 15. mjestu sa 16 skupljenih bodova.

KOŠARKA
Košarkaši Ivanića izgubili su u 8. kolu A-2 lige na gostovanju u Ivancu od Košarkaškog kluba Ivančica rezultatom 90:81. Najraspoloženiji kod Ivanića bili su Havliček sa 33 i Kralj sa 23 koša. Kadeti su upisali poraz kod ekipe Bosco Zrinjevac izgubili rezultatom 66:49. Karlo Adamović jedini raspoložen sa 18 koševa. Izgubili su i mlađi kadeti na gostovanju od Dugog Sela rezultatom 60:58. Škola košarke u 2. kolu pobijedila je kod kuće Fortunu iz Zaprešića rezultatom 32:31.

ODBOJKA
Seniorska ekipa Odbojkaškog Kluba Ivanic Grad gostovala je kod ekipe Olimpik 3. Vidno iskusnija i snažnija ekipa iz Zagreba pobijedila je rezultatom 3-0 u setovima. U sljedećem kolu Ivanićanke na domaćem terenu dočekuju ekipu iz Petrinje.

KARATE
Ovog vikenda u sportskoj dvorani centra Vinko Bek u Zagrebu održano je državno prvenstvo Hrvatske u karateu u borbama za kadete,juniore i mlađe seniore.

U konkurenciji mlađih seniora reprezentativac Karate Kluba “KIK” Jakov Bunjevac u kategoriji više od 84kg zauzeo je 3.mjesto.
Od karatista Mladosti u kategoriji kadeta do 57kg Leo Marković je osvojio 1.mjesto dok je Luka Jakšić zauzeo 2.mjesto. Uz njih 3.mjesto osvojili su Jakov Rukavina u kategoriji kadeta do 70kg i Ema Zetica u kategoriji kadetkinja do 47kg.
Drugog dana natjecanja Fran Prižmić je u kategoriji juniora do 76kg. osvojio 1.mjesto dok je Vladimir Gašpar u kategoriji mlađih seniora do 60kg osvojio 3.mjesto.

Kao državni prvaci u svojim kategorijama Fran Prižmić i Leo Marković svojim rezultatom osigurali su nastup na Europskom prvenstvu u karateu za kadete,juniore i mlađe seniore koje će se održati u veljači 2017g. u Bugarskoj.