Sportski mozaik

U 8. kolu Jedinstvene županijske lige, Sloga Križ je poražena na gostovanju u Lukavcu 3:0 čime je pala tri mjesta na ljestvici te se sada nalazi na devetom mjestu s 13 skupljenih bodova.

U derbiju prve dvije ekipe 1. županijske lige Istok, Naftaš Ivanić je na Sportskom parku Zelenjak svladao Dubravu 3:1 i tako skočio na vodeću poziciju.Golove za Naftaš su početkom drugog poluvremena zabili- dva Boris Radoš i jedan Dejan Joveš, dok je za goste strijelac bio Dorijan Vrtar.
NK Kloštar nastavio je s lošom gostujućom formom porazom kod Oborova 3:2. U vrlo izjednačenoj utakmici dvostruki strijelac za Kloštar je bio Marko Kruh- Vuk.

U 2. županijskoj ligi, minimalne pobjede ostvarili su Mladost koja je s 1:0 u Obedišću svladala Graničar iz Tučenika 1:0, te Milka Trnina koja je istim rezultatom slavila u gostima kod Posavca.

RUKOMET
Rukometašice Ivanića otvorile su novu sezonu u 2. ligi Zapad uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Samobora 31:20. Od prve minute domaće su igračice bile bolja ekipa i čvrstom obranom brzo su odlučile utakmicu. Iz ujednačene ekipe treba izdvojiti Tinu Barišić koja je sa sedam pogodaka bila najbolji strijelac utakmice.Treba napomenuti kako je tjedan dana prije susreta ostavku na mjesto trenera ŽRK Ivanića podnio Goran Bobić, a na klupu je uskočio trener mlađih uzrasta Igor Gajski.

Uspješan je bio i Muški rukometni klub Ivanić koji je u 3. kolu 1. lige Sjever na svom parketu ostvario prvu ovosezonsku pobjedu svladavši Vidovec 28:24. Ivanić je lomio goste do 10 minuta prije kraja kada su domaćini iskoristili umor gostiju i pobjegli na šest golova razlike.
Izvrstan je bio Dominik Vidaković s 9 pogodaka, a treba istaknuti i reprezentativce Krešmira Štefanovića s 8 i Tea Glumca s 5 golova kao i novo ovosezonsko pojačanje među vratnicama Luku Bumbaka.

Svoju sezonu započele su i rukometašice Trnine koje u Školskoj dvorani u Križu bile bolje od druge ekipe Ivanića 20:17.
Prvi strijelac susreta bila je domaća igračica Ana Marija Grgić sa 6 pogodaka.

KARATE
U organizaciji Karate kluba TAD Rijeka i Hrvatskog karate saveza, u Rijeci je održan jedan od jačih međunarodnih karate turnira u ovom dijelu Europe- 18. CROATIA OPEN.
U tri dana natjecanja u sportskom centru Zamet, u katama i borbama nastupilo je 1900 karatista iz 21 zemlje.

U jakoj konkurenciji nastupili su i karatisti Mladosti Ivanić. Najuspješniji je bio Antun Vujević koji je u kategoriji kadeta do 70 kg zauzeo 2. mjesto, dok je Ema Zetica u kategoriji juniorki do 48 kg zauzela 5. mjesto.

U Rijeci je nastupio i član Karate kluba “KIK” Jakov Bunjevac. U kategoriji mlađih seniora +84kg Jakov osvaja srebro, dok je među seniorima zauzeo plasman od 4. do 6 mjesta

Izvor: Obiteljski radio Ivanić

2018-10-01T20:57:44+02:001. Listopad, 2018.|Sport|