Sportski mozaik Siniše Klasića

NOGOMET
U petak je na izletištu Petek, odigrana velika završnica turnira „Sportom protiv droge“. U napetom finalu prvo mjesto i nagradu od 20.000 kuna osvojila je ekipa EL BI Uniqa iz Zagreba koja je bila bolja od momčadi SuperSport Casina nakon boljeg izvođenja udaraca s bijele točke.

Treće mjesto zauzela je još jedna momčad iz Zagreba- Meteora Produkcija.

Najbolji igrač turnira je Darko Duvnjak iz EL BI UNIQA-e, a za najboljeg golmana proglašen Dejan Seferović također iz pobjedničke momčadi.
Kod veterana najbolja je bila ekipa Eko Cart d.o.o iz Zagreba, kao drugi završili su ekipa CB DONITEJ iz Vrbovca, a treća je bila domaća ekipa OTPISANI iz Ivanić Grada.

Prvi ženski turnir osvojila je momčad Drama Queen iz Dugog Sela. Ženski nogometni klub Vrbovec završio je na drugom mjestu, a na trećem cure iz ekipe Elektocentra Petek.

Ove godine skupljena sredstva donirana su Udruzi Mali princ, Udruzi za djecu oboljelu od autizma, te obitelji Lee Mirt, djevojčice oboljele od teškog oblika cerebralne paralize.

**

U subotu je u Sportskom parku Zelenjak održan 15. Međunarodni nogometni turnir limača „Ivanić 2017“ u organizaciji Škole nogometne mladeži Naftaš Ivanića.

Na turniru je sudjelovalo 15 ekipa iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine pa su tako nastupili limači Crvene Zvezde, Veleža, Širokog Brijega, Junaka iz Sinja, Dugog Sela i drugi.

Prvo mjesto osvojili su limači Veleža iz Mostara koji su u finalu pobijedili prvu ekipu Naftaš Ivanića rezultatom 3:0. Treća je završila Crvena Zvezda koja je u susretu za treće mjesto bila bolja od vršnjaka iz Garešnice.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Mirza Prguda, najbolji strijelac bio je Kemal Salčin, oba iz Veleža, dok je najbolji vratar Petar Klarić iz Naftaša.

Turnir je službeno otvoren u 11:00 sati svečanim postrojavanjem svih sudionika turnira.

Turnir je prigodnim govorom otvorio Tomislav Cuvaj Zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada, a sve prisutne pozdravio je i voditelj Škole nogometa NK Naftaš Ivanića Zoran Rede.

**

U subotu je odigrana završnica kupa Nogometnog središta Križ. U finalu seniora susreli su se Sloga iz Križa i Milka Trnina iz Vezišća, a bolji su bili Križani rezultatom 2:0. Golove su zabili Šimo Petričević u 57. i Hrvoje Šeremet u 90. minuti. Finale kupa igrali su i juniori i pioniri. Kod juniora Naftaš Ivanić je pobijedio Kloštar 3:1, dok su kod pionira također bili uspješni nogometaši Naftaša koji su svladali Slogu rezultatom 9:2.

RUKOMET
Lijepu sportsku priču međunarodnog karaktera za mlađe uzraste zaokružio je i Muški rukometni klub Ivanić koji je organizirao turnir u rukometu za dječake 2006./2007. godište. Uz domaćine sudjelovale su i ekipe Borca iz Banja Luke, PPD-a Zagreb i Moslavine.

Ovo je prvi turnir u velikom rukometu u organizaciji MRK Ivanića i to prijateljskog karaktera sa svrhom upoznavanja vršnjaka.
Iako rezultat nije bio na prvom mjestu spomenimo da je turnir osvojio favorizirani PPD Zagreb. Drugi je završio Borac, treći Ivanić, a četvrta Moslavina.

TENIS
Prošli vikend bio je rezerviran za Otvoreno prvenstvo Ivanića u tenisu u parovima. Sudjelovalo je 16 parova iz Siska, Zagreba, Novske, Popovače, Velike Gorice, Dugog Sela, Kutine, Križa i Ivanića, a nakon dva dana kvalitetnog tenisa pehar su podigli Jerko Matešić iz Dugog Sela i Roberto Miković, inače član seniorske momčadi Ivanića.

U finalu su, pod na trenutke vrlo jakim vjetrom, svladali par Horvat- Čurković iz Zagreba rezultatom 6:3, 6:3.
Ovo je prvi od tri turnira u sklopu Otvorenog prvenstva Ivanića. Prvo prvenstvo mješovitih parova igra se 1. i 2. srpnja dok je pojedinačno prvenstvo na rasporedu 8. i 9. srpnja.

Sva tri turnira imaju i humanitarni karakter, a prikupljaju se sredstva za sanaciju drvene kućice obitelji Pavelić iz Naftalanske ulice u organizaciji udruge Zdenac.

STRELJAŠTVO
Također u nedjelju, na streljani u Topolju održalo se, povodom dana Grada, finale Kup-a Hrvatske u parnom trapu.
Prvo mjesto osvojio je Anton Glasnović iz Streljačkog kluba „Gaj“ iz Zagreba. Drugi je završio Ivan Kalinski ml., također iz streljačkog kluba „Gaj“, dok je treće mjesto zauzeo Damir Mehkek iz kluba „Podravina“ Koprivnica. U ekipnom dijelu uvjerljivo najbolji bio je streljački klub Gaj, dok je među juniorima prvo mjesto zauzeo Ivan Petrović iz „Kvarnera“ Kukuljanovo. Sudjelovalo je 18 seniora, 7 juniora i 5 ekipa, a nagrade najboljima podijelio je delegat Hrvatskog streljačkog saveza Dražen Božić.

2017-06-20T11:11:31+02:0020. Lipanj, 2017.|Sport|