Sportski mozaik Siniše Klasića

NOGOMET
U 10. kolu 1. županijske lige, Nogometni klub Kloštar je na svom terenu izgubio od Brcka rezultatom 2:0, dok je u derbiju kola Sloga u Križu minimalno svladala Dinamo Hidrel 1:0.
Križani su ovom pobjedom skočili dva mjesta na tablici, te su sada drugi s 21 bodom, tri boda manje od videćeg Turopoljca, dok je Kloštar pao na četvrto mjesto s 19 bodova.

U 2. županijskoj ligi Naftaš Ivanić je zadržao vodeću poziciju uvjerljivom pobjedom protiv Graničara iz Križa od 7:0. U najzanimljivijoj utakmici kola Milka Trnina je u Vezišću pobijedila Ostrnu 2:1, Mladost Obedišće je minimalno izgubila kod Graničara iz Tučenika 3:2, dok je utakmica Žabnica- Lipovec prekinuta nakon prvog poluvremena pri rezultatu 2:0 za domaćina.

Dodajmo kako se finala kupa NSZŽ-e igra sutra na stadionu u Velikoj Gorici.
Od 13:00 sati STARIJI PIONIRI Naftaš Ivanića igraju protiv Gorice, od 14:30 sati igraju kadeti Naftaša, također protiv domaćina Gorice.

Veterani Ivanića prošlog su utorka u Ivanjoj Reci minimalno izgubili od Dubrave 2:1. Usprkos porazu Ivanić je zadržao drugo mjesto tri boda manje od ekipe Studenskog grada Zagića.

RUKOMET
U 4. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene, Trešnjevka je u dvorani Žeravinec bila bolja od Ivanića 26:21. Prvo poluvrijeme završilo je 11:11, nakon što su domaće igračice stigle zaostatak od sedam golova prednosti. U nastavku Ivanić je imao i prednost 15:14, no Trešnjevka koristi greške i nepreciznost domaćina i brzo preokreće rezultat u svoju korist i rutinski završava utakmicu.

Kod Ivanića najbolja Lorena Petreković s pet golova, dok je s druge strane najbolja igračica utakmice bez konkurencije bila Andrea Šimara s 11 golova.

Još u srijedu je u Sportskoj dvorani Žeravinec odigrana utakmica 5. kola 1. rukometne lige Sjever između Ivanića i Nove Gradiške.
U susretu punom preokreta Ivanić je upisao treću ovosezonsku pobjedu 28:25.

Nije dobro počelo za domaćine. Nakon svega pet minuta igre na semaforu je stajalo 4:1 za goste, no nakon time outa, na krilima izvrsnog Ivana Leškovića koji je u dvadeset minuta zabio šest golova, Ivanić preokreće rezultat u četiri gola prednosti. Ipak, do kraja poluvremena ponovo crna rupa u igri domaće momčadi i Nova Gradiška odlazi na odmor s vodstvom 14:13.
U nastavak ponovo bolje ulaze gosti koji održavaju minimalnu prednost do zadnjih 10 minuta, no tada pokretljivija obrana i raspoloženi golman donose domaćima još jednu prednost, ovoga puta od nedostižnih tri razlike, što je bilo dovoljno za treću domaću pobjedu.

Za Ivanić Ivan Lešković je zabio 8 golova, Jakov Bunjevac 7, a gostima nije pomoglo ni 9 pogodaka Marka Ćosića. Svakako treba istaknuti ponovo izvrsnog vratara domaćih Tea Presečana koji se jučer zaustavio na 19 obrana.

Rukometaši Ivanića su nakon pet odigranih kola na omjeru od 3 pobjede i dva gostujuća poraza, a iduća utakmica je 21. listipada kada ponovo u dvoranu Žeravinec dolazi ekipa Vidovca.
Evo što je nakon utakmice izjavio trener Ivanića Frano Veraja:
PRILOG: VERAJA – 1:00

ODBOJKA

U prvom kolu 2. Nacionalne odbojkaške lige, skupina Centar, odbojkašice Ivanića su u Sportskoj dvorani Žeravinec izgubile od ekipe Medveščaka rezultatom 3-0 u setovima.

Promjene u postavi, nekima prve “prave” utakmice, nedostatak motivacije ili buran vikend pun događaja u Ivaniću djelovao je na igru naših djevojaka. Sigurni smo da će, kako će sezona odmicati, stvari sjedati na svoje mjesto i da će bodovi stizati u Ivanić Grad, poručuju iz kluba.

U idućem kolu Ivanićanke gostuju u Zagrebu kod Odbojkaškog kluba Olimpik.

KARATE

U Daruvaru se održao 17. po redu međunarodni karate turnir “Darfest 2017” na kojem je nastupilo 350 natjecatelja iz Bosne i Hecegovine, Mađarske, Slovenije i Hrvatske.

Borci Karate kluba “KIK” su se iz Daruvara vratili s dva zlata i tri bronce.
Treća mjesta osvojili su Maja Paula Kuntić, Matej Gorić i Filip Cvetko, dok je dva prva mjesta osvojio reprezentativac Luka Koščević u kategorijama juniori i kadeti kate.

Na istom turniru nastupili su u katama i mlađi borci karate kluba Mladost. Najuspješniji je bio Patrik Presečan koji je u kategoriji cicibana osvojio 3.mjesto.

Još jednom sve ljubitelje karatea podsjećamo kako će se 3. kup Rudolfa Perešina održati u Križu u nedjelju 22. listopada s početkom u 9 sati.Ove godine očekuje se nastup 700 natjecatelja iz čak 7 zemalja.

KUGLANJE

I u 2. kolu 2. lige su kuglači Zanatlije Ivanić ostvarili pobjedu na domaćoj kuglani u Ivanić-Gradu.

Zanatlija je pobijedio rezultatom 6:2, čunjevi 3283:3052.

Poene su osvojili Goran Lovrić, Davor Serdar, Tomo Krznarić i Zdravko Serdar, plus još dva na razliku čunjeva.

Iduća utakmica je na rasporedu je sutra kada Zanatlija gostuje kod ekipe Hrabri iz Zagreba.

ŠAH

U 8. kolu 4. C lige Centar, šahovski klub Ivanić je upisao i osmu pobjedu u Kutini protiv Moslavine 5,5 : 0,5. Pobjede su ostvarili Marin Vukušić, Davor Deželić, Goran Mihalić, Dean Božičević, Darko Jambrešić, dok je Goran Deželić remizirao.

Dva kola prije kraja Ivanić ima tri boda prednosti ispred Petrinje, a u idućem kolu susret će se upravo ove dvije ekipe.

OSTALO

Za kraj dodajmo kako je u okviru 13. Bučijade u organizaciji streličarskog kluba Tomislav u Sportskoj dvorani Žeravinec održan drugi po redu turnir u streličarstvu Bučijada FITA star 2X18.
Nastupilo je ukupno 51 natjecatelj iz 18 klubova i to mlađe kategorije, seniori i veterani u disciplinama zakrivljeni, standardni, složeni, tradicionalni i goli luk.

U 25 kategorija prva mjesta osvojilo je čak 15 klubova od kojih je najuspješniji bio Streličarski klub Katarina Zrinski s 4 osvojena prva mjesta.

2017-10-17T13:15:44+02:0017. Listopad, 2017.|Sport|