Bogat košarkaški program za Dane Grada

U subotu 6. lipnja u Ivaniću je odigrana završnica košarkaškog prvenstva Zagrebačke županije za igrače rođene 2003. godine i mlađe. Nakon odigranog ligaškog dijela KK Ivanić završio je natjecanje na drugom mjestu i izborio sudjelovanje na završnom turniru uz ekipe Gorice, Samobora i Brdovca.

Sve četiri utakmice završnice bile su iznimno uzbudljive, odlučene su u samoj završnici. Stotinjak roditelja, prijatelja i ljubitelja košarke uživalo je u nadmetanju za županijski prestiž.

Konačni poredak ekipa:

1. KK Gorica
2. KK Ivanić
3. KK samobor
4. KK Brdovec

Nedjelja je bila rezervirana za Uličnu košarku na Trgu V. Nazora. U organizaciji KK Ivanić na cjelodnevnom turniru snage su odmjerili najbolji „hakleri“ od 15 do 40 godina. Sudjelovalo je 9 ekipa, a najbolji su bili ekipa „Pravnici“ pobijedivši u finalu ekipu „Pumpa“ dok su u borbi za treće mjesto slavili „Tri trenera“.

Ovaj tradicionalni turnir bio je uz košarkaško druženje prilika promocije košarke kod najmlađih gledatelja i prolaznika koji su s veseljem pratili zanimljiva nadmetanja.