Hrvatska slavila protiv Japana uoči odlaska na Euro

Nakon dvije pobjede nad Crnom Gorom, hrvatske rukometašice upisale su pobjedu i u trećem prijateljskom susretu uoči odlaska na Europsko prvenstvo u Švedsku. Ovaj puta snage su odmjerile s Japanom protiv kojeg su slavile 29:26 (17:12).

U sastavu za večerašnju utakmicu nije bilo ozlijeđene Ivane Kapitanović, Žane Marić koja je zbog temperature morala preskočiti ovaj ogled te Marine Razum zbog obiteljskih razloga. Zbog toga je na golu uz Gabrijelu Bešen priliku dobila pričuvna vratarka Mara Budić.

Veći dio prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen i igralo se pogodak za pogodaka. Brze rukometašice Japana kažnjavale su svaku pogrešku Hrvatica. Međutim, kako je poluvrijeme odmicalo, izabranice Gorana Mrđena igrale su sve bolje a Japan više nije uspijevao držati priključak. Prednost od dva pogotka polako je počela rasti da bi do isteka prvih 30 minuta prednost Hrvatske bila solidnih plus pet (17:12).