Mlađi uzrasti pokazali borbeni duh na Prvenstvu Hrvatske u Prelogu

Prelog je ovog vikenda, 21. i 22. listopada 2023., bio domaćin Prvenstva Hrvatske u borbama za dječake i djevojčice uzrasta od 7 do 14 godina. U sportskoj dvorani Osnovne škole Prelog, natjecateljski duh nije nedostajao. Na natjecanju je svoje vještine pokazalo čak 716 mladih boraca iz 75 hrvatskih klubova.

Dina Radošević ponovno je pokazala svoj talent te je drugu godinu zaredom osvojila titulu prvakinje Hrvatske u kategoriji djevojčica od 10 godina, do 39 kg, sa impresivne tri pobjede. Još jedna zapažena natjecateljica, Gabriela Marija Grbavac, u kategoriji djevojčica preko 42 kg, zabilježila je tri pobjede i jedan poraz, što joj je donijelo brončanu medalju. Brončane medalje osvojile su i Ana Marija Đerek u kategoriji djevojčica od 11 godina do 44 kg te Fran Akalović u kategoriji dječaka do 41 kg.

Fran Banovac, koji se natjecao u kategoriji dječaka od 12 godina do 53 kg, i Matej Kruljac, dječaci od 11 godina do 33 kg, nažalost, nisu uspjeli osvojiti medalje, ali su se hrabro borili do posljednjeg trenutka.

Osim navedenih, u Prelogu su nastupili i Lucija Kožar, Iris Voštinić, Lota Dianić, Maja Marenić, Katja Kelava, Jakov Kožar, Karlo Akalović i Erik Ivić. Svi natjecatelji su dali svoj maksimum i pokazali da je budućnost hrvatskih borbi u sigurnim rukama.

2023-10-24T07:55:02+02:0024. Listopad, 2023.|Sport|