Sigurna pobjeda u Zaprešiću

Pobijedili smo Zaprešić u gostima 11 razlike. Položaj na tablici upućivao je na naš nešto lakši zadatak pa smo tako i ušli u utakmicu. Prvo poluvrijeme bez naše ozbiljne obrane, a s druge strane ipak smo malo više zabili. Rezultat na kraju 16:20 za nas, ali ne na kraju utakmice već prvog poluvremena. Pod pauzom treneru Abramoviću nije bilo teško naći temu za razgovor u svlačionici. U drugi dio ulazimo čvršće u obrani i za čas je +10, a onda opet laganini. Curama nije za zamjeriti, na kraju smo se dosta i ispromašivali tako da su domaće dobro i prošle. Naši najraspoloženiji strijelci Ana Malec 10, Katarina Mrazović 8, Marta Pezić 7. Nama su nedostajale Mateja Orlović zbog ozljede i Lea Biloglav zbog bolesti, ali njihov izostanak dobro su iskoristile najmlađe, Ana Malec po prvi puta u startnoj sedmorci i Patricia Hren koja je odlično zamijenila sestru veći dio utakmice. Naravno, svi su dali svoj napadački doprinos, a obranu ćemo pospremiti u ladicu zaborava.

Najvažnije da smo osvojili dva nova boda i zadržali vrh tablice uz novo iskustvo cura kojima je ovo prva seniorska sezona. U ekipi je danas bilo 14 tinejdžerki, tek dvije igračice s više od 20. Djeluje ohrabrujuće za nas, ali i pitanje za naš rukomet u cjelini: Koliko će tih cura igrati rukomet poslije dvadesete?