Novi bodovi za RK Ivanić u Premijer ligi

U nedjelju 6. rujna 2014. RK Ivanić je pred mnogobrojnom publikom u 1. kolu Premijer lige upisao 2 boda protiv ekipe RK Umaga svladavši ih rezultatom 23:20. Od početka utakmice vidjelo se da će to biti dvoboj čvrstih obrana. Ivanić je bolje otvorio utakmicu te nakon uvodnog perioda imao prednost od 5:2. U tom trenutku trener gostiju poziva time-out što je probudilo igrače Umaga te se uspijevaju vratiti u igru te na poluvreme odlaze s rezultatom 10:10. I u drugom poluvremenu nastavilo se s čvrstom igrom te s nerješenim rezultatom do 15:15. Tada Ivanić ubacuje u brzinu više i radi mini seriju kojom se odvajaju na 18:15 i tu prednost više ne ispuštaju iz ruku.
U redovima naših teško je izdvojiti jednog igrača koji je odlučio susret. Svaki pojedinac odigrao je vrhunsku utakmicu i kad je bilo najpotrebnije reagirao na najbolji mogući način. Ipak, izdvojit ćemo golmana Juricu Janeša koji je fantastičnim obranama tijekom cijele utakmice držao Ivanić i jednostavno nije dopustio Umagu da se odvoji ili na kraju utakmice rezultatski približi. Također, veseli nas i činjenica da su osim startnih 7 igrača odlično reagirali i igrači s klupe, a prvenstveno drugi pivot Igor Zrakić koji je uz postignutih nekoliko pogodaka iznudio i 4 sedmerca.

Iduća utakmica Ivanića igra se 13.09. protiv Dubrava, a na domaćem terenu ponovno ćemo ih gledati 20.09. kada u goste dolazi glavni rival od prošle godine Split.