Sporstki mozaik Siniše Klasića

U 20. kolu 1. županijske lige Istok, vodeća Sloga iz Križa ostvarila je lakše od očekivanog uvjerljivu 5:0 pobjedu na gostovanju kod Save.
Strijelci su bili redom Filip Gereci, Tomislav Bosankić, Maks Slunjski i dva puta Dominik Ivanović.
NK Kloštar ostao je neporažen u gostima kod Bune, remiziravši 2:2.
Križani su izbili sami na vrh ljestvice s 42 boda, dok je Kloštar zadržao četvrtu poziciju s 34 boda.

U 2. županijskoj ligi, prvoplasirani Naftaš uvjerljivo je na Zelenjaku svladao posljednju Žabnicu 16:1, utakmica na kraju registrirana 10:0.
Milka Trnina je u Vezišću bila bolja od Croatie 3:0, dok su Graničar i Lipovec u Križu odigrali neriješeno 1:1.
Jedina bez bodova ovoga vikenda je ostala Mladost iz Obedišća koja je na gostovanju kod Kupe poražena 4:1.

Od mlađih uzrasta Naftaša kadeti su svladali NK Zagreb 2:1, dok su juniori s istim protivnikom remizirali 3:3.

Prošloga utorka je u Društvenom domu u Cagincu održana Izvještajna skupština Škole nogometa mladeži NK Naftaš Ivanića. Na početku skupštine podnijeta su izvješća Izvršnog odbora, voditelja škole, te financijsko izvješće. Svakako najvažniji događaj u prošloj godini bilo je izbacivanje seniorske ekipe iz Jedinstvene u posljednju, drugu županijsku ligu, te konačno brisanje nekadašnjeg Nogometnog kluba Naftaš u stečaju iz registra udruga. Sredinom srpnja održana je izvanredna izborna skupština kluba na kojoj je za novog predsjednika izabran Tomislav Abramović.
Tijekom čitave 2017. Naftaš Ivanić je uspješno sudjelovao u svim natjecateljskim kategorijama, organizirani su ljetni i zimski turniri, te se uspješno radilo na kontinuiranom razvoju igrača i trenerskog kadra. Obnovljene su prostorije kluba, te je napravljen novi teren s umjetnom travom koji će imati dugoročni pozitivan učinak na sve kategorije. Napomenuto je kako u klubu trenutno trenira 180 djece u 10 kategorija koje su odigrale više od 220 prvenstvenih utakmica u prošloj kalendarskoj godini. U financijskom izvješću istaknuto je kako je poslovanje bilo u potpunosti transparentno s prihodnima od 560 tisuća kuna i rashodima od 565 tisuća. Cilj za 2018. godinu je nastavak kvalitetnog rada s mlađim uzrastima, plasman seniorske ekipe u 1. županijsku ligu i ostanak mlađih kategorija u natjecanjima u kojima se trenutno natječu. Također, dogovoreno je i osnivanje odbora za svečano obilježavanje 100. obljetnice kluba sastavljenog od bivših i sadašnjih članova. Sve prisutne pozdravili su i tajnik Gradske zajednice športskih udruga Igor Mužina i zamjenik gradonačelnika Željko Posilović.

RUKOMET
Rukometašice Ivanića su u 20. kolu 1. lige kod kuće izgubile od Zameta 33:32. U susretu napetom od prve do zadnje minute odlučilo je iskustvo Riječanki koje su bile smirenije u odlučujućim trenutcima i time osvojile bodove kojima su zadržale peto mjesto na ljestvici, dok je Ivanić ostao predzadnji.

Kod domaće ekipe najbolja je bila Katarina Mrazović s 8 golova, dok je kod Zameta najraspoloženija bila Lara Židek s 11 pogodaka.

Rukometaši Ivanića unatoč dobroj izvedbi nisu na svom parketu uspjeli iznenaditi ekipu Bjelovara. Poraz 28:26 ipak nije puno utjecao na stanje na tablici. Ivanić je deveti, dok je Bjelovar i dalje drugi s prevelikih četiri boda manje od vodećeg Rudara.
Posebno je bio dobar ulazak domaćina u utakmicu kada je Ivanić otišao na 7:4, zbog čega je trener gostiju Dalibor Sokač bio prisiljen zvati minutu odmora.

Prva ekipa Trnine poražena je na gostovanju kod druge ekipe Samobora 28:23. Ekipi iz Križa nije pomoglo ni sedam golova Lorene Petreković koja je tako ostala na 27 bodova, odnosno na 13 pobjeda, neriješenom i 8 poraza.

Djevojčice Ženskog rukometnog kluba Trnina, 2008. godište, nastupile su na 18. Međunarodnom otvorenom prvenstvu Karlovca u mini i super mini rukometu. U konkurenciji 44. ekipe smještenih u 11 grupa Trnina je zauzela 4 mjesto u velikom finalu.
Članica Trnine Tea Dečman izabrana je u najbolju petorku turnira.

U 10. kolu međužupanijske lige za djevojčice 2006. godište odigranom u Školskoj dvorani u Križu Trnina je poražena od Lonie 17:15. Po 6 golova za Trninu su postigle Lana Turčinović i Lorena Marinić. Na istom turniru poraz je upisala i ekipa Ivanića, također od ekipe Lonie 22:12. Maja Abramović s 5 golova najbolja kod Ivanića.

KOŠARKA
U 21. kolu 2. lige Centar, košarkaši Ivanića upisali su poraz u Zagrebu od ekipe Mladosti 73:56.
Najbolji strijelac utakmice bio je Mladostaš Ante Brzović s 23 koša, dok su se kod Ivanića istaknuli Nikola Grobotek s 18, odnosno Renato Havliček s 15 koševa.
18. je ovo poraz Ivanića u ovoj sezoni i kolo prije kraja nalaze se na predzadnjoj poziciji sa svega jedan bod više od posljednjeg Petra Zrinskog.

ODBOJKA
Odbojkašice Ivanića poražene su u 4. kolu razigravanja od 13. do 16. mjesta od ekipe Nedelišće Eltinga 3:0 u setovima. (25:20
25:23, 25:23). Ovim porazom Ivanić je pao na posljednju poziciju s četiri osvojena boda.

KARATE
Prošle subote karatisti Mladosti nastupili su na Podravina Open-u u Đurđevcu.
Na natjecanju je nastupilo 480 natjecatelja iz 6 zemalja, a Mladost su predstavljali najmlađi članovi kluba. Medalje, odnosno brončana odličja, redom su osvojili Natali Golubić u kategoriji mlađih učenica do 28kg,Vid Krešimir Tovernić kod mlađih učenika do 34kg i Patrik Presečen 3.mjesto
u kategoriji mlađih učenika do 26kg. Nastupili su još Matej Suhina, Luka Tišljer te stariji članovi Nelly Džanić i Antun Vujević. Na istom turniru nastupili su i borci Karate kluba”KIK” i to u punom sastavu i ostvarili zavidne rezultate.

Klara Tomić Babić 3.mj cicibanke kate
Magdalena Blažak 3.mj kate  i 2.mj borbe ml.učenice
Maja Paula Kuntić 2.mj borbe ml učenice
Matej Gorić 1.mj borbe učenici -34kg
Mateo Čukelj 2.mj borbe učenici -34kg
Filip Cvetko 3.mj ml.kadeti  i 2.mj kadeti -57kg borbe
Luka Koščević 1.mj Juniori i 1.mj Open kategorija kate.

STRELJAŠTVO
Jučer je u Sportskoj dvorani Žeravinec u organizaciji Streljačkog kluba Ivanić održano 14. prvenstvo Hrvatske u gađanju samostrelom.
Nastupilo je 26 strijelaca iz šest klubova. Ekipno, prvo mjesto je zauzela ekipa S.D. „Dubrava 1094“ predvođeni svjetskim prvacima Domagojom i Valentinom Pereglin s 1722 kruga. Drugo mjesto pripalo je ekipi S.D. Veliko Trgovišće s 1656 kruga, a treće mjesto je pripalo S.K. Požega s 1636 kruga. Kao četvrti završio je Ivanić sa samo dva kruga zaostatka za Požegom. Za ekipu Ivanića nastupili su Milenko Šaško, Iva Popović Gecan i Lorena Jerković. U pojedinačnoj konkurenciji Milenko Šaško je zauzeo treće mjesto u kategoriji seniora. U kategoriji kadeta Ivanić je imao tri predstavnika: Iva Popović Gecan zauzela je četvrto mjesto, Lorena Jerković peto i Petar Blagec šesto mjesto. Sva tri predstavnika Ivanića pucala su u finalu osam najboljih kadeta Hrvatske. Iva Popović Gecan je nakon osnovnog dijela natjecanja od 120 strelica ušla u završnicu kao treća, ali je zbog nedovoljnog iskustva ipak završila korak do postolja. Vijestima iz streljaštva dodajmo kako su juniorke Streljačkog kluba Ivanić zahvaljujući nastupu na Prvenstvu Hrvatske zračnom puškom izborile od iduće sezone nastup u hrvatskoj ligi.

Iduću nedjelju u Vrbovcu se održava županijsko prvenstvo za kadete i kadetkinje, a iz kluba se nadaju kako će i oni napraviti normu za Prvenstvo Hrvatske i tako ući u republičku ligu.

ŠAH
U 2. kolu IV. lige Centar, Šahovski klub Ivanić ostvario je sigurnu pobjedu s maksimalnih 6:0 na gostovanju kod ekipe Obrtnika iz Novske.
Meč 1. kola Ivanić- Jasenovac koji se trebao odigrati 25 ožujka odgođen je na zahtjev Jasenovca zbog obrane od poplave, a bit će odigran u nedjelju 29. travnja.

Proteklog vikenda u Velikoj Gorici u novootvorenom hotelu Garden Hill odigrano je pojedinačno kadetsko prvenstvo Zagrebačke županije u šahu.
Nastupilo je 53 igrača od čega pet članova Šahovskog kluba Ivanić kojima je ovo bilo prvo takmičenje izvan kluba, a nije nastupio kadetski prvak Ivanića Matteo Golubić.

Prvenstvo je igrano u 7 kola, a pravo nastupa imali su igrači i igračice 2003. godište i mlađi. U kategoriji kadetkinja do 13 godina nastupile su Petra Batinić i Karla Jasnić. Nakon šest odigranih partija Petra Batinić je osvojila 4 boda što je bilo dovoljno za brončanu medalju, dok je Karla Jasnić osvojila 2 boda i zauzela peto mjesto. U kategoriji kadeta do 9. godina nastupilo je tri igrača Ivanića. Nakon sedam partija Noa Batinić osvojio je s 3 boda plasman od 7. do 9. mjesta, Toma Gašparović s 1,5 bodom zauzeo je 11 mjesto, dok je Jakov Injić završio na 12. mjestu s osvojenih 0,5 boda. Partije turnira rejtingirane su za nacionalnu rejting listu Hrvatskog šahovskog saveza. Voditelji i treneri kadeta Ivanića su Dean Božičević- instruktor svjetske šahovske organizacije FIDE i Vladimir Kezele. Još jednom podsjetimo kako se treninzi kadeta održavaju svaki utorak od 18 sati u Sportskoj dvorani Žeravinec.

SUPERMARATON
Jučer je održano 43. izdanje međunarodnog supermaratona Zagreb – Čazma, najduže cestovne utrke u Hrvatskoj, poznate i pod nazivom “Od Kaptola do Kaptola”, u organizaciji Grada Čazme te Sportske i Turističke zajednice Grada Čazme.

U utrci dugoj 61 km s Trga bana Josipa Jelačića iz Zagreba do Čazme krenulo je 20 ultramaratonki i 71 ultramaratonac.
Do cilja su dotrčala 63 muškarca i svih 20 žena.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Mađar Peter Steib, koji je iz Zagreba u Čazmu dotrčao za 4 sata, 9 minuta i 59 sekundi. Najbrža žena je bila hrvatska ultramaratonka Marija Vrajić, kojoj je u odnosu na muškog kolegu trebalo nešto više od pola sata vremena više za doći do cilja, u koji je utrčala nakon 4 sata 47 minuta i 16 sekundi.

Najbolji Hrvat je ukupno drugi – Dejan Radanac – koji je gotovo cijelu utrku trčao rame uz rame s pobjednikom Steibom, ali su ga na zadnjim kilometrima uhvatili grčevi te je morao usporiti. Njegovo vrijeme: 4:12:26. Od domaćih trkača, nastupio je Nenad Vuković koji je na cilj stigao 38., s vremenom 5:55:45.