MRK “Ivanić” spasio bod

Jučer, 20.09.2014. u SD Žeravinec u Ivanić-Gradu igralo se treće kolo rukometne Premijer lige u kojem je MRK Ivanić ugostio ekipu Koteks Split iz Splita. Već od samog otvaranja utakmice vidjelo se kako će to biti jedna iznimno teška i napeta utakmica. Cijelo prvo poluvrijeme niti jedna ekipa nije se uspjela odvojiti na više od 2 razlike te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 13:13. U drugom poluvremenu trend neizvjesnosti rezultata se nastavio sve do 55. minute utakmice kada se Split pogotkom raspoloženog Hrvoja Batinovića odvaja na rezultat 23:26. U tom trenutku sve se činilo gotovo, no ipak u zadnjih 5 minuta Ivanić je podigao obranu na razinu više i namjestio “nišanske sprave” te su ipak uspjeli osvojiti bod golom Ivana Kolaka za 27:27 nekoliko sekundi prije kraja susreta.

Ekipu Ivanića predvodili su Goran Bobić, Frano Veraja i Ivan Kolak svaki sa 5 golova, dok je za ekipu Splita najefikasniji bio Hrvoje Batinović s 9 pogodaka. Također treba spomenuti i golmane Juricu Janeša i Mateja Mudrinjaka koji su kombinirano s 15 obrana omogućili Ivaniću da osvoji 1 bod u ovoj utakmici.

Ivanić sada nakon odličnog otvaranja protiv Umaga (23:20), poraza u gostima kod Dubrave (29:24) i neriješenog rezultata iz ovoga kola zauzima odlično 8. mjesto s osvojena 3 boda.

Iduće kolo Ivanić gostuje u Gorici koja ima dvije pobjede iz tri utakmice.

Lista strijelaca:
Ivanić: 5 ­ Bobić, Veraja, Kolak; 3 ­ Magdić, Zrakić, Ćurić; 1 ­ Kljak, Sertić, Večelić
Split: 9 ­ Batinović; 6 ­ Jerković, Šolić; 5 ­ Banović; 1 ­ Pivac